• O nas

•              Samorządowe Przedszkole w Zielonkach to placówka oświatowa prowadzona przez Gminę Zielonki. Organem nadzorującym jest Małopolski Kurator Oświaty, a Dyrektorem przedszkola mgr inż. Kinga Dziedzic. Przedszkole  posiada sale oraz ogród przedszkolny, wyposażony w urządzenia do zabaw i ćwiczeń ruchowych oraz 2 piaskownice. Nauczyciele pracujący w naszym przedszkolu to osoby kompetentne, otwarte, lubiące swoją pracę, a przede wszystkim kochające dzieci. Posiadają kwalifikacje w zakresie wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego oraz ustawicznie doskonalą swój warsztat uczestnicząc w różnych formach doskonalenia zawodowego. Obecnie w przedszkolu zorganizowanych jest sześć grup przedszkolnych dla dzieci od 3 do 5 lat. Dzieci mogą przebywać w placówce od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 – 17. 00.

Sekretariat przedszkola czynny:

Wtorek - piątek od godz. 8.00-16.00

Poniedziałek  od godz. 9.00-17.00

Praca dydaktyczno-wychowawcza opiera się na "podstawie programowej wychowania przedszkolnego MEN".

Podstawowe zadanie wychowawczo-dydaktyczne realizujemy poprzez formy pracy tekie jak:

• zabawę
          • spacery
          • wycieczki
          • uroczyctości
          • zajęcia z całą grupą
          • zajęcia w zespołach
          • zajęcia indywidualne
          • zajęcia na terenie przedszkola i w ośrodkach odukacyjnych