• Na straganie

• Na straganie w dzień targowy Takie słyszy się rozmowy:

"Może pan się o mnie oprze, Pan tak więdnie, panie koprze."

"Cóż się dziwić, mój szczypiorku,Leżę tutaj już od wtorku!"

Rzecze na to kalarepka: "Spójrz na rzepę - ta jest krzepka!"

Groch po brzuszku rzepę klepie:"Jak tam, rzepo? Coraz lepiej?"

"Dzięki, dzięki, panie grochu,Jakoś żyje się po trochu.

Lecz pietruszka - z tą jest gorzej:Blada, chuda, spać nie może."

"A to feler" -Westchnął seler...

Warzywny dzień w grupe PSZCZÓŁKI, zabawy z wierszem Jana Brzechwy :"Na straganie"

• Informacja dla Rodziców

• Szanowni Państwo

Chciałam Państwa poinformować, że w dniu dzisiejszym do Szkoły Podstawowej w Zielonkach dotarł mail w którym napisano, że w budynku podłożono ładunek chemiczny, który miał się aktywować w ciągu 20 minut. W związku z tym Pani Dyrektor szkoły Bożena Nowak poinformowała odpowiednie służby i ogłosiła ewakuację. Po sprawdzeniu obiektu nie stwierdzono zagrożenia i otrzymaliśmy zgodę na wejście z dziećmi  do budynku. Obecnie policja prowadzi dochodzenie w sprawie fałszywego alarmu. Dzieci, które zostały wcześniej zabrane przez rodziców, będą mogły odebrać swoje rzeczy w poniedziałek.

Kinga Dziedzic

• Uwaga Wszawica

• W związku z pojawieniem sie w naszym przedszkolu przypadków wszawicy uprzejmie prosimy o systematyczne sprawdzanie dzieciom głów.

• Biblioteka Przedszkolaka

• W tym roku szkolnym nasze przedszkole bierze udział w projekcie  BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA, którego pomysłodwcą jest jest Fundacja Burza Mózgów, która realizuje najważniejsze zadanie statutowe, jakim jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

We wspólnym czytaniu łączymy pokolenia.

Dzieciom w przedszkolach czytają ich babcie i dziadkowie!

• Projekt polega na inauguracji działalności Bibliotek Przedszkolaka w przedszkolach publicznych.
            • Każda inauguracja to zajęcia warsztatowe z tworzenia własnej, spersonalizowanje książki typograficznej.
            • Każda inauguracja to wspólne czytanie książek z dziadkami i babciami przedszkolaków, będące inspiracjądo kolejnych twórczych działań.
            • Każda z placówek przedszkolnych biorących udział w projekcie otrzymuje na własność minibibliotekę – kuferek z książkami, w którym znajduje się 10 nowości wydawniczych.
            • Każde dziecko biorące udział w projekcie otrzymuje arkusze/karty pracy do realizacji działań warsztatowych,a nauczyciele instrukcje i pomoce kreatywne.
            • Projekt jest kontynuowany przez przedszkola na przestrzeni kolejnych trzech miesięcy z udziałem zapraszanych babć i dziadków.
            • Podczas kolejnych czytanek z udziałem babć i dziadków dzieci realizują karty pracy, tworząc własną spersonalizowaną książkę.

Żabki przystąpiły do projektu Biblioteka Przedszkolaka, współfinansowanego przez Powiat Krakowski. Dzieci spotkały się z przedstawicielem Fundacji Burza Mózgów, który poprowadził warsztaty oraz radnym powiatu Panem Wojciechem Karwatem.

• Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

Zabawy z kropką w grupie II Żabki