• Wielka zbiórka dla burka i kocurka

• KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zaprasza Państwa do wzięcia udziału

w kolejnej odsłonie akcji pomocy dla zwierzaków "Wielka zbiórka dla burka i kocurka".

Dzieciaki, Rodzice i Nauczyciele dziękujemy Wam za każde dotychczasowe wsparcie i prosimy

– bądźcie z Nami i Naszymi Zwierzakami w tym roku!

Wasza pomoc jest ogromnym wsparciem dla bezdomnych zwierzaków - nie ma więc lepszego okresu na jej przeprowadzenie jak miesiąc im poświęcony!

Obecnie w Schronisku przebywa ponad 220 psów oraz ponad 360 kotów, wszystkie spragnione miłości, wszystkie potrzebujące domów i odpowiedniej opieki. Dobrej jakości karma jest niezwykle istotna dla ich zdrowia, a czasem wręcz życia. Staramy się zapewnić im najlepsze możliwe warunki. Każdy najmniejszy dar ma więc ogromne znaczenie, szczególnie przy tak dużej liczbie podopiecznych.

Dary dla schroniska w postaci karmy dla psów i kotów składamy w pojemniku obok sekretariatu.

Zapraszamy rodziców i dzieci do udziału w akcji, która trwa do 31.10.2024.

Koordynator zbiórki: Katarzyna Olesińska

• Tydzień Kultury Ludowej

• W dniach od 7 do 11 października 2024 r. w gminie Zielonki już po raz kolejny odbywa się Tydzień Kultury Ludowej, którego głównym celem jest propagowanie wiedzy o folklorze i sztuce ludowej podkrakowskiej wsi wśród dzieci i młodzieży uczęszczających do placówek oświatowych działających na terenie naszej gminy.

Z tej okazji w naszym przedszkolu przez cały tydzień prowadzone były zajęcia o tej tematyce, dzieci przygotowywały prace plastyczne, tworzone były kąciki regionalne, dzieci oglądały filmy edukacyjne dotyczące kultury ludowej naszego regionu, uczyły się piosenek i tańców regionalnych. W holu przedszkola przygotowana została wystawa na której możemy podziwiać wytwory dziecięcej sztuki plastycznej oraz ekspozycje z elementami strojów regionalnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom przedszkola oraz rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowania do tegorocznego Tygodnia Kultury Ludowej.

Grupa Motylki

Grupa SŁONECZKA

• Gymspace

• Dziś kolejny raz grupa Pingwinki była na zajęciach gimnastycznych w GYMSPACE w Krakowie zorganizowanych przez rodziców.

Bawiliśmy się świetnie.

• Kuchcikowo

• Dnia 9.10 (ŚRODA) dzieci z grupy Smyków brały udział w zajęciach kulinarnych „Kuchcikowo”. Dzieci pod okiem nauczyciela wykonały sok owocowo-warzywny. Podczas zajęć przedszkolaki omówiły zasady bezpieczeństwa korzystania ze sprzętów kuchennych, samodzielnie kroiły składniki, dobierały owoce do soków i degustowały je. Dzieci doceniły nie tylko walory smakowe przygotowanych przez siebie napojów, ale także fakt, iż nie posiadają one żadnych konserwantów ani dodatkowych substancji słodzących. Było pysznie i zdrowo!

• W Izbie Regionalnej

• Na przełomie września i października starsze przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Zielonkach i mieszcząca się w jej strukturach izbę regionalną. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę w zakresie obrzędów i tradycji występujących na terenie Zielonek i Krakowa. Dzieci z grupy SMYKI wykazały aktywność w lekcji patriotyzmu- rozwiązywały zagadki o tematyce ludowej, dzieliły się swoimi doświadczeniami w noszeniu stroju krakowskiego, zadawały pytania, wypowiadały się na temat prezentowanych eksponatów. Oglądały zbiory takie jak: skrzynie krakowskie, pająki (ozdoby sufitowe), serwetki, naczynia, obrazy, kapliczki przydrożne, strój krakowski damski i męski.

Serdecznie dziękujemy Pracownikom Biblioteki Publicznej w Zielonkach za ciepłe przyjęcie i przybliżenie nam historii sprzed 100 lat.

• Kuchcikowo

• Na zakończenie tygodnia w grupie Motylków odbyły się zajęcia "Kuchcikowo" w czasie których przedszkolaki przygotowały jesienny sok owocowo-warzywny.

Podczas tego rodzaju zajęć dzieci usprawnianą swoje umiejętności manualne, nabywają doświadczenia i doskonalą czynności związane z samoobsługą. Nie zabrakło również rozmów na temat zasad bezpieczeństwa podczas używania sprzętów kuchennych.

To była super zabawa! Zachęcamy wszystkich rodziców do angażowania dzieci w pomoc podczas przygotowywania posiłków.

• Dzień Dziewczynki i Chłopaka

• W grupie Jagódki dziewczynki i chłopcy wspólnie świętowali: były życzenia i uściski, pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz wspaniała zabawa.

Grupa Jagódki

Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.