• Czyta Dziadek - słucha wnuk

• Spotkanie czytelnicze z zaproszonym gościem - Babcią Julki N. w ramach realizowanego w roku szkolnym 2022/23 projektu promującego czytelnictwo wśród najmłodszych "Czyta Dziadek  - słucha wnuk". Dziękujemy bardzo za wizytę w naszym przedszkolu.

• Dzień Głośnego Czytania

• Dziś w kalendarzu przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego nadrzędnym celem jest promowanie tej aktywności wśród dzieci, ich rodziców oraz najbliższych. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia oraz buduje relacji pomiędzy dorosłymi i dziećmi.

Z tej okazji w grupie PINGWINKÓW gościliśmy dziś Babcię Jasia, dzięki której przedszkolaki poznały kolejną przygodę Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Dzieci na zakończenie wręczyły symboliczne podziękowanie, masę przytulasów oraz wykonały kolorowankę przedstawiającą bohaterów wspólnie poznanej historii.

• Cześć Ich Pamięci

• Delegacja z naszego przedszkola brała udział w odsłonięciu tablicy pamiątkowej na cmentarzu parafialnym w Zielonkach upamiętniającej żołnierzy wojska polskiego poległych we wrześniu 1939 roku w walce z Niemcami.

• "Dzień Przedszkolaka to ważna sprawa, wtedy nas czeka super zabawa,

chociaż w przedszkolu codziennie przygoda ,to dziś panuje wyjątkowa zgoda.

Całej grupie składamy życzenia, wszystkim przedszkolakom życzymy marzeń spełnienia!"

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest już od 9 lat. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień Przedszkolaka ma także być okazją do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Tak się bawiliśmy w naszym przedszkolu.

Grupa PINGWINKI

Grupa RYBKI

Grupa PSZCZÓŁKI

Gazetowy zawrót głowy: grupa RYGRYSKI

• Uwaga wszawica

•

​​W naszym przedszkolu pojawiły się przypadki wszawicy u dzieci. Drodzy rodzice uprzejmie prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości głów dzieci. W przypadku pojawienia się wszy u dziecka prosimy o nie przyprowadzanie dziecka do przedszkola aż do momentu wyleczenia dziecka.

Wszawica (inaczej pedikuloza) jest chorobą pasożytniczą wywołaną przez wesz głowową (Pediculus humanus capitis). Wszawica występuje we wszystkich krajach świata. Jest to powszechny problem, który nie zawsze jest oznaką braku higieny. Do zarażenia może dojść w każdym wieku, chociaż najczęściej występuje ona u dzieci i młodzieży. Do zarażenia tymi pasożytami łatwiej dochodzi w dużych zbiorowiskach ludzkich (przedszkola, szkoły, internaty, akademiki, kolonie, obozy letnie, koszary, domy pomocy noclegownie). Wszawica nie jest chorobą skóry, lecz chorobą pasożytniczą.

Poniżej zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące zapobiegania i leczenia wszawicy.

• Dzień kropki

• 15 września obchodzimy święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia przedszkolaki tworzą prace plastyczne, których motywem przewodnim jest kropka. Oto prace naszych przedszkolaków.

Grupa PSZCZÓŁKI

Grupa RYBKI

Grupa TYGRYSKI poznała historię małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach matematycznych, których celem było przygotowanie drogi dla robota z wykorzystaniem kolorowych kropek oraz wykonały prace plastyczne pt. "Jesteśmy zdolni i kropka".

Za aktywną zabawę dzieci otrzymały dyplomy.

Grupa PINGWINKI

• Narodowe czytanie

• Biblioteka w Zielonkach zaprasza wszystkie dzieci !!!

Narodowe Czytanie to organizowana przez Prezydenta RP akcja społeczna propagująca znajomość polskiej literatury. Corocznie obszerne fragmenty dzieł naszych wybitnych autorów odczytywane są publicznie. Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania będą „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – z okazji dwóchsetlecia wydania zbioru poetyckiego wieszcza narodowego.

W ramach Narodowego Czytania 2022 Biblioteka Publiczna w Zielonkach zaprasza dorosłych i dzieci na familijne warsztaty tworzenia kompozycji florystycznych organizowane pod hasłem „Wianki dla Świtezianki”, które odbędą się w holu biblioteki w piątek 16 września w godz. 18:00-20:00.

Zapisy i więcej informacji w bibliotece, telefonicznie: 12 418 41 24 wew. 21 (w godzinach otwarcia BP Zielonki) lub mailowo: bp.zielonki@interia.pl (w tytule maila prosimy podać nazwę warsztatów). Obowiązuje limit miejsc. Zapisy do piątku do godz. 13.

• Czyta dziadek, słucha wnuk

• "Odkrywamy prawdę, dobro i piękno w oparciu o aktywność czytelniczą pozwalającą na zagłębienie sie w literature dziecięcą jako środka do kształtowania siebie..."

W grupie Jagódki abcia Franka Dymka w ramach akcji "Czyta dziadek słucha wnuk"  czytała wybrane bajki. Serdecznie dziękujemy za wizytę i wspólną zabawę.