• Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

• W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Pingwinki zrealizowały ostatni z dostępnych modułów projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” 2022/23: "Spacerki literackie". Zadaniem dzieci było zaprojektowanie wspólnie z nauczycielem „spacerowej torby” oraz przyrządów opisanych przez Małego Misia, np. „obłoczkownik” czy „łapacz uśmiechów”. Tak wyposażone dzieci podczas spacerów obserwowały otoczenie oraz rozwiązywały zadania literackie Małego Misia - Stasia

• Wioski  Świata
          • Wioski Świata

• Przedszkolaki z grupy Pingwinki i Jagódki odwiedziły Wioski Świata. Zwiedziliśmy sześć osad z różnych stron świata: tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach.

Pingwinki

Jagódki

• Dzień Mamy i Taty

• Mamo, mamo –

co ci dam?

To serduszko, które mam.

A w serduszku miłość jest.

Mamo, mamo – kocham Cię!

Tato, tato –

co ci dam?

To serduszko, które mam.

A w serduszku miłość jest.

Tato, tato – kocham Cię!

Grupa PSZCZÓŁKI przygotowała występ dla swoich Rodziców. Zapraszamy do obejrzenia relacji z występów. Link poniżej.

• Uwaga !!

• UMOWY NA KORZYSTANIE Z USŁUG SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA W ZIELONKACH W CZASIE DYŻURU WAKACYJNEGO NALEŻY PODPISAĆ W TERMINIE

OD 18 MAJA DO 31 MAJA 2023.

• Dzień Pszczół

• Pszczoły, choć ich rozmiary są niewielkie, należą do najbardziej pożytecznych stworzeń na ziemi. Te owady umożliwiają rozmnażanie się wielu roślin i są niezwykle istotnym elementem w zachowaniu różnorodności biologicznej. 20 maja obchodzimy więc ważne wydarzenie w kalendarzu świąt nietypowych:

Światowy Dzień Pszczół.

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy "Pszczółki" uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pszczół. W strojach prawdziwych Pszczółek, w kolorze żółto-czarnym poznały życie tych pożytecznych owadów. Dzieci dowiedziały się jak ważne są Pszczoły dla człowieka, wysłuchały o nich ciekawostek przyrodniczych oraz poznały pracę pszczelarza. Z zainteresowaniem wysłuchały opowieści Jak powstaje miód?

Dzieci na pamiątkę otrzymały dyplomy z okazji świętowania Dnia Pszczółek. Dzień był pełen niesamowitych, ciekawych i słodkich wraż

• Umowa na rok szkolny 2023/2024

• Uprzejmie prosimy o wypełnienie dokumentów i podisanie umowy na rok szkolny 2023/2024

do dnia 31 maja 2023r.

Dokumenty do pobrania znajdują się w zakładce Rekrutacja do przedszkola.

• Nocowanko

Smerfy

• Biblioteczka przedszkolaka

• Dziś w ramach finału akcji "Biblioteczka przedszkolna" przedszkolaki z grupy Pingwinków odwiedziła Babcia Patrycji, która przeczytała dzieciom historię o Kubusiu Puchatku.

Na zakończenie dzieci otrzymały "Dyplom Młodego Czytelnika" oraz symboliczny upominek

Wszystkim Pingwinkom gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju czytelniczych pasji.

• Dzień Strażaka

• Jak co roku 4 maja w dzień Święto Floriana swoje święto obchodzą strażacy. Każdego dnia działają według zasady ‘Bogu na chwałę, ludziom na ratunek’.

Dzień Strażaka w Polsce został ustanowiony w 2002 roku przez Sejm RP, przy nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej.  Święto obchodzone jest w dniu upamiętniającym męczeńską śmierć świętego Floriana, patrona strażaków i osób wykonujących zawody związane z ogniem.

W naszym przedszkolu gościliśmy strażaków z OSP Zielonki. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

Pingwinki

Pszczółki

• Dzień tańca

• 28 kwietnia  nasze przedszkole zamieniło się w parkiet taneczny.  Grupa SMERFY świętowała dzień tańca, ucząc się tańców i o tańcach.

Był to niezwykły dzień również za sprawą odwiedzin niezwykłego gościa- pani Kasi, która  jest osobą o wielu talentach.  Pierwsze taneczne kroki stawiała w wieku 10 lat. Swoje umiejętności taneczne szlifowała w studiu tańca "Narcyz" w Krakowie. Zdobyła międzynarodowe klasy taneczne biorąc udział w turniejach w całej Polsce. „Taniec jest jak tabliczka czekolady – z każdą chwilą chcemy więcej” – mawia Kasia, dlatego nauka tańca sprawia jej ogromną radość, a jej zajęcia są pełne uśmiechu i energii.

Na koniec  naszego spotkania dzieci wraz z panią Kasia zatańczyli energetyzujący układ.

To był niezwykły dzień - pełen radości, wzruszeń i zachwytu nad możliwościami naszego ciała i charakteru.