• Zakończenie roku u Pingwinków

• W dniu 22.06 (CZWARTEK) w grupie Pingwinków odbyło się "Zakończenie Roku Przedszkolnego". W ramach podziękowania za wspólnie spędzony czas, super zabawę oraz osiągnięcia edukacyjne dzieciom zostały wręczone dyplomy oraz upominki przygotowane przez rodziców. W tym dniu przedszkolakom podczas wspólnych gier i zabaw towarzyszyła Myszka Minnie. Pingwinki odwiedziła również Pani Agnieszka Stojek, która wręczyła swoim podopiecznym dyplomy.

Wszystkim przedszkolakom i rodzicom życzymy wesołych i bezpiecznych wakacji

• Dyżur wakacyjny

• Informujemy, że

DYŻUR WAKACYJNY W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

W NASZYM PRZEDSZKOLU BĘDZIE TRWAŁ

od 01.08.2023r. do 31.08.2023r.

W okresie dyżuru wakacyjnego organizowane będą zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które będą uczęszczały do przedszkola od 1 września danego roku, w każdy wtorek w godzinach od 9.30 do 11.00.

Dzieci przebywają w przedszkolu w tym czasie pod opieką rodzica/prawnego opiekuna.

W miesiącu lipcu 2023 roku przedszkole jest nieczynne - dyżur pełni:

Przedszkole Samorządowe w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach.

• Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

• Z dumą pragniemy poinformować, iż z okazji zakończenia tegorocznej edycji projektu: "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury, który został zrealizowany w grupie Pingwinków,  nasze przedszkole otrzymało: Certyfikat Wzorowej Placówki

Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i sympatią ze strony dzieci oraz rodziców. Udział w nim przyniósł wiele korzyści. Rozbudził u dzieci pasję do słuchania czytanych bajek i opowiadań jak również przyczynił się do rozwoju przedszkolaków oraz kształtowania ich postaw otwartości na świat.

• Malowanie inaczej

• Dziś podczas zabawy w grupie Pingwinków odbyły się zajęcia plastyczne podczas których przedszkolaki malowały farbami wykorzystując swoje dłonie. Malując palcami na folii dzieci stymulują zmysł dotyku oraz wzroku. Jest to także doskonałe ćwiczenie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz kreatywności dzieci.

• W gospodarstwie

• 5 czerwca grupy Smerfy oraz Rybki wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa ekologicznego "Pszczółki "zlokalizowanego w województwie małopolskim, w zacisznym, uroczym zakątku gminy Pałecznica w miejscowości Niezwojowice.

Z dala od zgiełku miasta, można świetnie wypocząć o każdej porze roku - gospodarstwo świadczy bowiem usługi całoroczne. Gospodarstwo położone jest w sąsiedztwie malowniczych stawów rybnych o łącznej powierzchni 4 ha oraz naturalnego źródełka, przy którym czas staje w miejscu. Przyjemne otoczenie działki wypełnia też sad owocowy, w którym znajduje się pasieka i dom pszczelarza wykorzystywany jako inhalatorium dostępne dla zwiedzających oraz pszczela sala dydaktyczna pozwalająca przybliżyć życie rodziny pszczelej.

Do dyspozycji zwiedzania na gospodarstwie była aleja lipowa, stara szkoła, gdzie dzieci mogły pisać piórem gęsim, zagroda ze zwierzętami, dzieci robiły pranie na tarkach a na koniec było pieczenie kiełbasek przy ognisku.

• Dzień Dziecka z Lokmotywą

• W tym roku na Dzień Dziecka rodzice oraz wszyscy pracownicy przedszkola przygotowali dla dzieci inscenizację wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy: PODRÓŻ LOKOMOTYWĄ W ŚWIAT TUWIMA I BRZECHWY. Dzieci bawiły się wspaniale widząc na scenie swoje panie a występ rodziców był dla nich ogromnym zaskoczeniem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie i trud włożony w przygotowania do występów. Przebieg spotkania oraz uczestnicy:

1. Piosenka „Tańcowała igła z nitką” – Aneta Gumula, Anna Demczuk, Anna Warnecka – Piekarska
            2. Wiersz: „Stonoga” – Anna Kotulska, Katarzyna Jędroszak, Wioleta Pelc, Natalia Ściuba, Halina Pietrzyk, Małgorzata Siatko, Ewa Jędrzejowska, Bożena Kowalska, Anna Jędrzejowska, Weronika Głowacka.
            3. Piosenka „Katar” – Katarzyna Olesińska, chór Stonoga.
            4. Piosenka „Okulary” – Katarzyna Mazela, Agnieszka Stojek
            5. Piosenka „Żuk” – Bernarda Gadzina, Anna Warnecka
            6. Piosenka „Słowik” – Pani Dyrektor, Tomasz Dura, stonoga jako drzewa
            7. Piosenka „Samochwała” – Aleksandra Kamieńska
            8. Wiersz „Żuraw i Czapla” – Pani Dyrektor, Katarzyna Olesińska
            9. Wiersz „Lokomotywa”  z udziałem Rodziców.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia relacji z Dnia Dziecka. Link poniżej.