• Z wizytą na cmentarzu

• Dziś w z okazji Dnia Wszystkich Świętych dzieci z grupy Pingwinków odwiedziły cmentarz parafialny, gdzie na znak szacunku i pamięci dla wszystkich zmarłych zapaliły znicze. Na zakończenie siostra Damaris zaprosiła dzieci do salki znajdującej się na terenie kościoła na słodki poczęstunek, wspólną zabawę oraz śpiewanie piosenki "Święty uśmiechnięty" z repertuaru Arki Noego.

• Spotkanie z Alpakami

• ​​​​W piątek w nasze przedszkole odwiedzili niesamowici goście: ALPAKI. Dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych z udziałem tych zwierząt -  miały okzję na żywo je zobaczyć  i dowiedziały się, że Alpaka to udomowiony południowoamerykański, trawożerny gatunek ssaka parzystokopytnego z rodziny wielbłądowatych. Zwierzę udomowione, hodowane dla wełny i mięsa, przypomina nieco lamę, ale jest od niej mniejsza i z budowy ciała bardziej podobna do owcy. Dzieci dowiedziały się również jak wygląda pielęgnacja tych zwierząt, co lubią jeść i w jakiej pozycji śpią. Wizyta alpak sprawiła dzieciom dużo radości a spotkanie z alpakami Lolkiem i Guciem na pewno pozostanie na długo w ich pamięci.

Dziękujemy opiekunom Dulisiowych Alpak za interesujące spotkanie.

Grupa Pingwinki

Grupa KOTKI

• Pasowanie na przedszkolaka

• Choć ze mnie jeszcze malec, radzę sobie doskonale.

Ze wszystkimi żyję w zgodzie, do przedszkola chodzę co dzień .

Nie odzywam się nieładnie, zawsze sprzątam gdy coś spadnie.

Nie naprzykrzam się nikomu i pomagam pani w przedszkolu.

W naszym przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka najmłodszych dzieci, które w tym roku szkolnym dołączyły do nas.

Witamy Wszystkich w gronie przedszkolaków

I życzymy samych radosnych chwil

Spędzonych na zabawie i nauce.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Grupa SŁONECZKA

Zachęcamy do obejrzenia relacji z pasowania.

Grupa KOTKI

Zachęcamy do obejrzenia relacji z pasowania.

• Dzień Dziewczynek

• W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziewczynek: były wspólne zabawy, upominki i dyplomy dla dziewczyk.

Grupa Jagódki

• Zdrowo i kolorowo

• Zdrowo jem, ja to wiem

Pyszne warzywka, to super rozrywka

Owoce moc witamin mają, zęby nam nie wypadają

Pomidorki, jabłka, pomarańcze, aż sama po nich tańczę

Ulubiony przysmak owocowy?

Koktajl bananowo- truskawkowy!

Grupa Pszczółki

• Las w słoiku

• Grupa Pszczółki uczestniczyła w jesiennych warsztatach: "Las w słoiku". Dzieci przygotowywały kompozycje z liści, kwiatów i owoców i zamknęły je w szklanych słoikach.

• Odznaczenie Państwowe-Złoty Medal

• W czwartek 12 października 2023r. Panie Bernarda Gadzina i Anna Jędrzejowska z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach otrzymały w Kuratorium Oświaty w Krakowie Złoty Medal za długoletnią służbę. Złoty Medal przyznawany jest po 30 latach pracy zawodowej, za wzorowe, wyjatkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Panie otrzymały również Legitymację z postanowieniem nadania odznaczenia podpisaną przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Pani Bernarda pracowała w naszym przedszkolu od 1987 roku, Pani Ania pracuje nadal, od 1986 roku.

Serdeczne Gratulacje dla Pań.

• Dziś Dzień Edukacji Narodowej –

święto kadry naszej wyjątkowej!

Z tej okazji najlepsze niesiemy dla Was życzenia –

niech każdy nowy dzień na lepsze coś zmienia!

W ty roku szkolnym świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej wspólnie z obchodami Tygodnia Kultury Ludowej, mającego na celu propagowanie poczucia przynależności narodowej oraz znajomości kultury i historii naszej małej ojczyzny wśród najmłodszych mieszkańców gminy Zielonki.

W tym dniu Wójt Gminy Zielonki Pan Bogusław Król złożył na ręce Pani Dyrektor Kingi Dziedzic  serdeczne życzenia dla wszystkich pracowników przedszkola z okazji ich święta oraz wręczył nagrodę Pani Annie Warneckiej w podziękowaniu za znaczące osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Serdecznie gratulujemy!

Panie nauczycielki otrzymały również podziękowania za kultywowanie tradycji regionu, obyczajów i kultury naszych przodków od Starosty Krakowskiego Wojciecha Pałki, które przekazał Radny Powiatu Krakowskiego Jarosław Raźny. Podziękowania otrzymaliśmy również od Dyrektora Biblioteki Publicznej w Zielonkach Mariusza Zielińskiego za włączenie się w obchody tegorocznego Tygodnia Kultury Ludowej.

Prace dzieci z gr. Pingwinki wykonane z okazji Tygodnia Kultury Ludowej.

Grupa Jagódki podczas malowania koszul.

• Ewidencja obecności dzieci

• Szanowni Państwo w związku z pytaniami dotyczacymi ewidencjonownia obecności dzieci w przedszkolu uprzejmie informuję, że Dziennik Elektroniczny Vulcan nie jest połączony z systemem Punktualny Przedszkolak. Dziennik elektroniczny służy nauczycielom do rejestracji obecności dziecka w danym dniu (zastępuje on dotychczasowy dziennik papierowy), natomiast system Punktualny Przedszkolak (czytnik kart) służy do ewidencjonowania czasu pobytu dziecka w przedszkolu - na podstawie czytnika kart naliczana jest odpłatność za pobyt z korzystania z wychowania przedszkolnego (5 godzin bezpłatnie, każda następna godzina jest płatna 1,30 zł. ). W przypadku awarii Dziennika elektronicznego mogą wystąpić rozbieżności pomiędzy zapisaniem czasu obecności dziecka przez nauczyciela w dzienniku elektronicznym z czasem zarejestrowanym przez Państwa za pomocą czytnika kart.

Opłata za wyżywienie jest naliczana na podstawie raportu z firmy cateringowej, dlatego uprzejmie prosimy o odwoływanie posiłków w przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu.

• Z okazji święta wszystkich chłopaków

Każda dziewczyna dziś im życzy

wiele radości i szczęścia

i samej życia słodyczy.