• Andrzejkowy czas
     • Andrzejkowy czas

     • D. Gellner „Wieczór Andrzejkowy”
       

      Świeca marszczy złoty nos
      Z każdej strony kapie wosk.
      Cienie tłoczą się co krok,
      Już w pokoju straszny tłok!
      Cienie tu i cienie tam –
      Pewnie przyszły wróżyć nam

      Grupa Słoneczka

      Grupa Pingwinki

      Grupa Pszczółki

      Grupa Jagódki

    • Tajemnice kosmosu
     • Tajemnice kosmosu

     • W tym tygodniu podczas zajęć edukacyjnych dzieci z grupy Pingwinków poznają tajemnice KOSMOSU. Podczas dzisiejszej zabawy dzieci zdobyły nową wiedzę o planetach oraz utrwaliły wiadomości na temat Układu Słonecznego. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wspólnie wykonały eksperyment, który pozwolił im na zobrazowanie tego, jak powstawały galaktyki.  

      Myślenie abstrakcyjne rozwija się u dzieci w różnym wieku, dlatego trudno im czasem pewne rzeczy sobie wyobrazić i zrozumieć. Jednak, gdy możemy czegoś doświadczyć, zobaczyć, przeżyć zapada nam to znacznie lepiej w pamięci i tak było też przy tej zabawie.  Obrazowe porównania ułatwią dzieciom wyobrażenie sobie pewnych kosmicznych zjawisk. 

    • Dzień Pluszowego Misia
     • Dzień Pluszowego Misia

     • Kto przytuli w ciemną noc ?

      Kto ma pocieszenia moc ?

      Kto sekretów mych nie zdradzi ?

      Kto w potrzebie mi doradzi ?

      Mój przyjaciel miś maleńki,

      Co przegania wszystkie lęki.

      25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych

      Z okazji tego święta w grupie Pingwinków każdy przedszkolak przyniósł do przedszkola swojego ukochanego pluszowego misia. Nie zabrakło wspólnej zabawy z misiami oraz zadań specjalnych. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną: "Pluszowy Miś" z wykorzystaniem włóczki.  

      Pingwinki

      Pszczółki

      Jagódki

      Słoneczka

      Grupa Słoneczka

      Grupa Słoneczka

    • Eksperymenty na wesoło
     • Eksperymenty na wesoło

     • Dzieci uwielbiają temat kosmosu. Gwiazdy, planety, loty w kosmos to zagadnienia, które poznajemy w tym tygodniu podczas zajęć w grupie Pszczółek.  

      Dziś podczas zabaw popołudniowych przedszkolaki wykonały kosmiczny eksperyment: „Galaktyka”, który bez wątpienia rozwija kreatywność dzieci, ich sprawność manualną, koordynację wzrokowo - ruchową oraz kształtuje umiejętność dbania o porządek w miejscu pracy. 

    • Pierwsza pomoc
     • Pierwsza pomoc

     • W dniu 21.11.2023r w naszym przedszkolu dla najstarszych dzieci odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy, które przeprowadził Tata Mateuszka z grupy Pingwinków. 

      Dzieci podczas spotkania poznały zawód ratownika medycznego, zasady udzielania pomocy, utrwaliły numery alarmowe oraz sytuację w których należy wezwać pomoc. W trakcie spotkania odbyły się również zajęcia praktyczne z pierwszej pomocy w przypadku utraty przytomności, złamań, bandażowania ran. 

      Bardzo dziękujemy Tacie Mateusza za spotkanie i zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do zaprezentowania swoich zawodów i pasji. 

      Pingwinki

      Jagódki

    • Kotylion dla Niepodległej
     • Kotylion dla Niepodległej

     • W związku z obchodami Święta Niepodległości zorganizowany został w naszym przedszkolu konkurs plastyczny skierowany do wszystkich dzieci i ich rodziców, którego celem było kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku do barw narodowych. W tym roku tematem konkursu  był "Kotylion dla Niepodległej". Swoje prace zgłosiło 37 uczestników - serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w konkursie. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone: otrzymały upominki oraz  pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy.

    • Konkurs "Jesienne drzewo"
     • Konkurs "Jesienne drzewo"

     • WYNIKI GMINNEGO KONKURSY PLASTYCZNEGO

      PT. „JESIENNE DRZEWO”

       

      W dniu 7.11.2023 nastąpiło rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Jesienne drzewo”. Do konkursu przystąpiły 3 przedszkola z terenu naszej gminy.

      Celem konkursu było: poznanie nowych technik malarskich, rozwijanie umiejętności manualnych i kreatywności oraz wzbogacanie wiedzy ma temat jesieni.

      Po obejrzeniu wszystkich nadesłanych prac Komisja Konkursowa nagrodziła:

      Kategoria 5 latki:

      1 miejsce – Łucja Grzesiak – Samorządowe Przedszkole w Bibicach – nauczyciel Iwona Margosiak

      2 miejsce – Antonina Bubak – Samorządowe Przedszkole w Zielonkach – nauczyciel Agnieszka Winkel

      3 miejsce – Tadeusz Ochoński – Niepubliczne Przedszkole „Złota Rybka” – nauczyciel Agnieszka Morek

      Kategoria 4 latki:

      1 miejsce - Julia Babula – Samorządowe Przedszkole w Zielonkach – nauczyciel Wioleta Pelc

      Kategoria 3 latki:

      1 miejsce – Kozłowska Julia – Samorządowe Przedszkole w Zielonkach – nauczyciel Aneta Gumula

      2 miejsce – Lilianna Kutrzuba - Niepubliczne Przedszkole „Złota Rybka” – nauczyciel Klaudia Mucha

      3 miejsce – Daniel Lebid - Samorządowe Przedszkole w Zielonkach – nauczyciel Agnieszka Ślusarczyk

       

      Serdecznie dziękujemy dzieciom za zaangażowanie oraz kreatywność w przygotowaniu prac plastycznych, a nauczycielom za zgłoszenie placówek do konkursu.

       

      Organizatorzy:

      Dyrektor Kinga Dziedzic, Agnieszka Stojek, Katarzyna Jędroszek i Wioleta Pelc.

    • Zajęcia z ceramiki
     • Zajęcia z ceramiki

     • W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z ceramiki. Dzieci przygotowały się już do Świąt - lepiły z gliny choineczki. Praca z gliną wpływa korzystnie na harmonijny rozwój dzieci. Ugniatanie, wałkowanie, formowanie i ozdabianie gliny to doskonałe wsparcie rozwoju małej motoryki dziecięcych dłoni i przygotowanie m. in. do nauki pisania. Dzieci podczas takich zajęć mają szansę aktywować pokłady kreatywności i rozwinąć wyobraźnię przestrzenną, uczą się wyrażać swoje myśli w sposób artystyczny, co buduje ich tożsamość i uczy nowych pojęć.

      Grupa PINGWINKI

      Grupa PSZCZÓŁKI

      Grupa JAGÓDKI

    • Dzień Jeża
     • Dzień Jeża

     • W grupie "Jagódek " zorganizowalismy 2 listopada Dzień Jeża. Dzieci zdobywały wiadomości o życiu tych sympatycznych zwierząt,  śpiewały piosenki, wykonały pracę plastyczne: jeżykowe opaski oraz jeżyki liściowe. W ogrodzie wspólnie zbudowaliśmy  "szałas dla jeżyka". Dzieci spotkały się również z panią bibliotekarką, która przeczytała im bajeczkę o przygodach małego, dzielnego jeżyka.

      Grupa Jagódki

      Grupa Pingwinki

    • Teatr Pinokio
     • Teatr Pinokio

     • W dniu dzisiejszym odwiedził nas Teatr Lalek Pinokio z Nowego Sącza. Dzieci oglądały przedstawienie pt. „Kruszynka”. Aktorzy opowiadali o Kruszynce -cyrkowej słonicy, która nie lubi pomagać innym, jest samolubna i myśli tylko o sobie. Zwierzątka zmuszone są jej pomagać. W końcu słonica odkrywa, że prawdziwy sekret przyjaźni polega na wzajemnej pomocy i akceptacji samego siebie i innych. Akceptujmy innych i samych siebie bez znaczenia kim jesteśmy i jak wyglądamy. Przedstawienie było edukacyjne i pouczające. W sposób bajkowy pokazuje wartości przyjaźni, zrozumienia, akceptacji i pomocy potrzebującym.

    • Dzień Dyni
     • Dzień Dyni

     • Jest to jedno z najzdrowszych jesiennych świąt obchodzonych w przedszkolu zazwyczaj 31 października. Dzień Dyni to doskonały moment, aby zapoznać dzieci z tym, jak wartościowym jest warzywem. Jest niezwykle wdzięczna i łatwa w uprawie, nawet w przydomowym ogródku warzywnym. W kuchni doskonale sprawdza się zarówno w postaci wytrawnej, jak i deserowej. Możliwości dyni są tak szerokie, że omijanie jej w sezonie na sklepowych półkach jest niewybaczalnym błędem. Ponadto nie należy zapominać, że dynie mogą pięknie ozdobić dom zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

      Grupa JAGÓDKI

    • Dzień Zaduszny
     • Dzień Zaduszny

     • Dzień zaduszny

      Jan Brzechwa

      Kiedy miedzianą rdzą

      Pożółkłych jesiennych liści więdną obłoki,

      Zgadujemy, czego od nas obłoki chcą,

      Smutniejące w dali swojej wysokiej.

       

      Na siwych puklach układa się babie lato,

      Na grobach lampy migocą umarłym duszom,

      Już niedługo, niedługo czekać nam na to,

      Już i nasze dusze ku tym lampom wkrótce wyruszą.

       

      Grupa Pszczółki zapaliła znicz na grobie Nieznanych Żołnierzy, poległych w obronie naszej Ojczyzny, we wrześniu 1939 roku w walce z Niemcami.

      Grupa KOTKI przy Grobie Nieznanego Żołnierza

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Galeria zdjęć

    brak danych