• Dzień Przedszkolaka

• W piątek 20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka: były wspólne gry i zabawy, słodki poczęstunek i oczywiście mnóstwo kolorowych balonów, które dzieci mogły zabrać ze sobą do domu.

gr. II PSZCZÓŁKI, gr. IV ŻABKI

• Wycieczka do "Lasu Witkowickiego"

• Grupa Starszaków z przedszkola w Zielonkach w czasie wakacyjnego dyżuru - w dniu 22.08.2019r. wzięła udział w zajęciach edukacji przyrodniczej, w ramach zadania pn. "Przyroda miasta i okolic jako przestrzeń spotkań dzieci z lokalną przyrodą i przeciwdziałania syndromowi deficytu natury" współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.Dzieci pod przewodnictwem Edukatorów z "Fundacji Dzieci w Naturę" wędrowały szlakiem "Zielone Żywe Labolatorium" w Witkowicach, obserwowały, poszukiwały poznawały i badały ciekawe okazy ze świata flory i fauny. Doświadczały radości z obcowania z atrakcyjnością i pięknem natury.

• Wycieczka do Parku i Zamku w Korzkwi

• W piątek 23.08.2019 przedszkolaki były na wycieczce w Korzkwi. Miały okazję zwiedzić zamek w Korzkwi oraz sąsiadujący z nim kościół. Jest to niezwykle piękna i malownicza okolica. Dodatkowo dzieci miło i przyjemnie spędziły czas na pobliskim placu zabaw, były zjeżdżalnie, huśtawki, zabawy z chustą animacyjną czyli wszystko to, co dzieciaki lubią najbardziej.

• Spotkanie z piłkarzem

• Dnia 20 sierpnia 2019r. dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zielonakch uczestniczyły w spotkaniu z piłkarzem Wisły Kraków  - Kamilem Brodą.

• Zajęcia adaptacyjne

• W okresie dyżuru wakacyjnego organizowane są w przedszkolu zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które będą uczęszczały do przedszkola od 1 września , w każdy wtorek od godz. 9.30 do godz. 11.00. Dzieci przebywają w przedszkolu pod opieką rodzica/prawnego opiekuna.

• Zakończenie roku

• Zbliża się koniec roku szkolnego, pożegnania nadszedł czas...W naszy przedszkolu odbywają się uroczyste spotkania z rodzicami kończące rok szkolny 2018/2019 , połączone z obchodami Dnia Mamy i Taty. Każda z grup przygotowała część artystyczną, były również prezenty dla rodziców oraz pamiątkowe dyplomy i upominki dla dzieci.

Gr. V kończy w tym roku edukację przedszkolną.

Żegnamy Motylki

Gr. III Żabki

Gr. VI Stokrotki

• Dzień Dziecka - Zdrowo i kolorowo

• W piątek 7 czerwca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka pod hasłem Zdrowo i Kolorowo . Przygotowaliśmy dla dzieci przedstwienie pt. Owocowy Galimatias, w rolę aktorów wcielili się tym razem wszyscy pracownicy przedszkola, dzieci były widzami. W zabawny sposób pogłebiliśmy więdzę dzieci na temat zdrowego odżywiania , namawiając do spożywania owoców i warzyw. Był owocowy poczęstunek w każdej sali -  za przygotowanie serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, zabawy i animacje w ogrodzie prowadzone przez Pana Kacpra, pokaz hip-hopu oraz prace plastyczne przygotowywane w każdej grupie, promujące zdrowe odżywianie.

• Wioski Świata

• W czwartek 6 czerwca gr. I KOTKI i gr. III ŻABKI odwiedziły "Wioski Świata" w Parku Edukacji Globalnej w Krakowie, gdzie dzieci miały okazję "udać się w podróż" po kontynentach - zobaczyły jak mieszkają ludzie w różnych zakątkach świata.

We wtorek 11 czerwca "Wioski Świata" odwiedziły grupy V Motylki i VI Stokrotki - dzieci zobaczyły ghańska wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzieci wzięły również udzial w warsztatach "Arktyczna przygoda"

• OPŁATA ZA PRZEDSZKOLE

• DRODZY RODZICE!!!

PRZYPOMINAMY O OPŁACIE

ZA PRZEDSZKOLE ZA MIESIĄC MAJ 2019

OPŁATY NALEŻY DOKONAĆ DO DNIA

10 CZERWCA 2019

• Poznajemy zawody - stomatolog

• Grupę Smerfy odwiedziła Pani stomatolog Aleksandra Gończowska, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy, w ramach realizowanego w grupie projektu edukacyjnego Poznajemy Zawody.

• Pająki

• W czwartek 30 maja gr. III Żabki miała okazję podziwiać w przedszkolu różne gatunki pająków. Swoją kolekcję zaprezentował dzieciom Pan Krzysztof, który przekazał różne ciekawe informacje na temat pająków.

• Legendy i podania

• W roku szkolnym 2018/2019 we wszystkich grupach wiekowych dzieci poznawały polskie podania i legendy. Dzieci wybrały te, które najbardziej im się spodobały i na bazie poznanej historii tworzyły grupowe prace plastyczne, które można podziwiać w holu przedszkola.

Wybrane legendy i podania:

Gr. I KOTKI – Lajkonik

Gr. II PSZCZÓŁKI – Krakowskie gołębie

Gr. III ŻABKI – Toruńskie pierniki

Gr. IV SMERFY – Bazyliszek

Gr. V MOTYLKI – O orlim gnieździe

Gr. VI STOKROTKI – O smoku i Kraku

• Spotkanie ze stomatologiem

• W gr. II Pszczółki odbyło się dzisiaj spotkanie z Panią Mirosławą Galarowicz - stomatologiem, w ramach realizacji zajęć edukacyjnych z zakresu doradztwa zawodowego. Spotkanie miało na celu kształtowanie u dzieci postawy prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej oraz zapoznanie się z zawodem stomatologa.

• Turniej szachowy

• Przedszkolaki z gr. II Pszczółki oraz z gr. V Motylki wzięły udział w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym organizowanym w gminie Zielonki już po raz 10. W kategorii wiekowej 5/6 lat nagrodzony został Michał Nowak, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Uczestników przygotowywała Pani Marzena Makarska-Knaś na zajęciach szachowych prowadzonych w naszym przedszkolu w każdą środę.

• Eko Dzień

• 12 maja, w niedzielę grupa Smerfy wzięła udział w II edycji EKO Dnia Mieszkańca. Piknik odbył się w Parku przy Zamku w Korzkwi. Dzieci recytowały wiersz: "Co to jest ekologia", był taniec ze wstążką "Czyste powietrze" oraz piosenki: "Kropelka" i "Pokolenie nowe" .

• Przedszkolaki Śpiewają

• Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana - Pracownia Akademia Twórczego Przedszkolaka zorganizowało Małopolski Konkurs Piosenki "Przedszkolaki Śpiewają", w którym  wzięły udział dziewczynki z gr. IV SMERFY.

Julia Czekaj została laureatem konkursu. Brawo dla uczestników.