• Spotkanie z pisarką

• 27.10.(piątek) odbyło sie w naszym przedszkolu spotkanie z pisarką Ireną Kopeć, autorką książek dla dzieci: "Wesołe bajeczki", "Wierszyki na każdą porę", "Milutkie wierszyki", "Bajki babci Ireny". Pani Irena opowiedziała dzieciom o tym, jak została pisarką, zachęcała wszystkich do czytania książek  i podczas spotania zaprezentowała fragment swojej książki.

• Pasowanie na przedszkolaka

• W poczet społeczności przedszkolnej zostały przyjęte dzieci z dwóch grup:  I - Smerfy (27.10) i V Motylki (25.10). Pasowanie na przedszkolaka odbyło się z udziałem rodziców, którzy zaproszeni zostali do czynnego udziału w uroczystości. Po części artstycznej. podczas ktorej dzieci recytowaly wiersze, śpiewały piosenki, prezentowaly swoje umiejetności taneczne, Pani dyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania dzieci na przedszkolaka, wręczone zostały również pamiątkowe dyplomy i upominki przygotowane specjalnie na tą okazje przez rodziców. W tym dniu dzieci uczestniczyły również w sesji fotograficznej.

• Plastusiowy Pamiętnik w Kinie Kijów

• 23.10.2017r. (poniedziałek) dzieci z gr. II, IV, VII obejrzały w kinie Kijów w Krakowie spektakl muzyczny pt. "Plastusiowy pamietnik". Przedszkolaki poznały postać Plastusia - ludzika z plasteliny - ulepionego przez pierwszoklasistkę Tosię, oraz jego przyjaciół: Ołówek, Temperówkę, Nożyczki, Kałamaż, Gumkę.

• Teatr Bagatela w przedszkolu

• Dnia 18 października 2017r. w przedszkolu gościł TEATR BAGATELA ze spektaklem  w ramach projektu "INNY=WYJĄTKOWY"

"INNY=WYJĄTKOWY" to społeczno-edukacyjna kampania, której podstawowym celem jest promocja pełnych otwartości i tolerancji zachowań. I właśnie ten projekt realizowany przez Teatr Bagatela, ma pomóc w nauce akceptacji drugiego człowieka niezależnie od jego odmienności. Więcej szzczegółw na stronie www.bagatela.pl

• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października (piątek) obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, podczs której wystąpiły grupy: III, IV i VII ze swoim programem artystycznym. Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wiersze. Na uroczystość przybył również Wójt Gminy Zielonki Pan Bogusław Król, który wręczył Pani Dyrektor Kindze Dziedzic NAGRODĘ WÓJTA, za ogromne zaangażowanie i pracę na rzecz przedszkola oraz realizację projektu "Wyspiański widziany oczami dziecka" w roku szkolnym 2016/2017. Pan Wójt złożył również życzenia wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi oraz administracji z okazji ich święta.

Pani Dyrektor obdarowała wszystkie dzieci słodkościami.

• Warsztaty florystyczne

• W dniu 11.10.2017r. (środa) w gr. II "Pszczółki" odbyły sie WARSZTATY FLORYSTYCZNE  pt. "Jesienne inspiracje Pszczółek", które poprowadziła florystka Pani Izabela Sater i Pani Anna Bielas-Pająk. Dzieci poznawały nazwy kwiatów, ziół, liści drzew. Następnie tworzyły przestrzenną kompozycję z darów jesieni, które były osadzone w dynii i cukinii. Dzieciaki rozwijały inwencje twórczą i swoją kreatywność.

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom z gr. II za przyniesione dary jesieni a Pani Izie i Pani Ani za wspaniałą lekcje twórczości.

Nauczyciel grupy "Pszczółki" Aneta Gumula.

Zapraszamy do galerii zdjęć: Warsztaty Florystyczne

• Spotkanie ze stomatologiem

•

W dniu 04.10.2017r. (środa) odwiedziła gr. II -  „Pszczółki „ -  Pani Mirosława Galarowicz – stomatolog – która poprowadziła prelekcję, pt. „Zdrowe zęby – jak dbać o higienę jamy ustnej”. Pani Mirosława zapoznała dzieci ze swoja pracą, z narzędziami, których używa, zaprezentowała strój stomatologa. Dzieci dowiedziały się: z czego jest zbudowany ząb, w jakiej kolejności rosną zęby, czym się różnią zęby mleczne od stałych oraz jak prawidłowo dbać o zęby, żeby były zdrowe. Następnie dzieci obejrzały film z serii: ADIBU „Tajemnice ludzkiego ciała – dlaczego bolą mnie zęby”. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wykonały „Smoka próchniaczka”.

Serdecznie dziękujemy Pani Mirosławie Galarowicz za spotkanie.

Gr. II „Pszczółki” wraz z wychowawcą Panią Anetą Gumulą.

Zapraszamy do galerii zdjęć: SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM

• Projekt muzyczny

• W roku szkolnym 2017/2018 w terminie od września do stycznia realizowany jet w naszym przedszkolu projekt muzyczny we współpracy z Chórem Fermata, który ma uwrażliwić dzieci na świat dźwięku.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

• Podziekowania

• Rada Rodziców Samorządowego Przedszkola w Zielonkach

składa serdeczne podziękowania za ogromne zaangażowanie i pomoc w przygotowanie

INTEGRACYJNEGO PIKNIKU RODZINNEGO