• Konkurs recytatorski

• Zosia Wojtyła (gr. V Motylki), Dominika LItwicka (gr. II Pszczółki) i Marcelina Kochutek (gr. IV Smerfy) wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Niepubliczny Żlobek i Przedszkole "Kubusiowy Ogród" w Węgrzcach.

• 9 maja dzieci z gr. V Motylki wybrały sie na wycieczkę do "Żywego Muzeum Obwarzanka"         w Krakowie, gdzie poznały historię "krakowskiego obwarzanka", jego składniki i sposób własnoręcznego wykonania. Na pamiatkę dzieci otrzymały dyplomy "Czeladnika obwarzankowego".

• Wyniki konkursu

• Dziękujemy przedszkolakom, nauczycielom i opiekunom
            za zaangażowanie i udział w gminnym konkursie plastycznym pod hasłem „Spotkanie z polską legendą”

Wyniki konkursu:

• grupa wiekowa od 3 do 4 lat:

I miejsce: Ida Nadwyczawska

• grupa wiekowa od 5 do 6 lat:

I miejsce ex aequo: Mikołaj Masztalik , Antoni Orzechowski

II miejsce: Tomasz Sater

III miejsce: Igor Walkowicz

Wyróżnienia:

- Marlena Krztoń, Kacper Cekiera, Jędrzej Setkowicz, Julia Pałka, Natalia Starma, Aleksander Waśniowski, Franciszek Czerpak, Maja Gajek, Milena Waśniowska

• Przegląd Pucheroków

• Pucheroki, nieboroki po Bibicach chodzą

I śmieszne oracyje gospodyniom głoszą.

A gadają, gadają, laseczkami stukają,

Od domu do domu do drzwi pukają.

Tak przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach rozpoczęły swój występ podczas Gminnego Przeglądu Pucheroków w Bibicach, w Niedzielę Palmową. Swoje oracje wygłaszali: Maciej Obrzut, Leon Dragosz - gr. I Kotki, Piotr Cała - gr. II Pszczółki, Anna Cała, Maciej Kania - gr. III Żabki, Jakub Wadowski - gr. IV Smerfy, Piotr Hudzikiewicz, Jakub Pietrzyk - gr. V Motylki, Antoni Mistarz, Piotr Wróbel - gr. VI Stokrotki. Opiekun grupy Katarzyna Olesińska. Wszyscy występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę.

Jakub Pietrzyk otrzymał wyróżnienie za najbardziej wiarygodny strój Pucheroka

Serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców za udział w przeglądzie.

• Festiwal Dziecięcej Sztuki Teatralnej

• 4 kwietnia Samorządowe Przedszkole w Zielonkach zorganizowało FESTIWAL DZIECIĘCEJ SZTUKI TEATRALNEJ. W spotkaniu brały udział wszystkie grupy wiekowe z naszego przedszkola. Występowaliśmy gościnnie w Centrum Integracji społecznej w Zielonkach dzięki życzliwości Pana Dyrektora Marka Płachty. Grupy prezentowały się w następującej kolejności:

Gr. V Motylki: Zamieszanie w Krainie Bajek

Gr. I Kotki: Stworki w worku

Gr. III Żabki: Mali przyjaciele przyrody

Gr. IV Smerfy: Przygody koziołka

Gr. VI Stikrotki: Dżungla

Gr. II Pszczółki: Czerwony Kapturek

Występy oceniało Jury główne: Magdalena Sokołowska-Gawrońska (absolwentka wydziału teatralnego PWST w Krakowie, aktorka filmowa i teatralna, związana z Teatrem J. Słowackiego w Krakowie, Anna Kamykowska (reżyser teatru dzieci i młodzieży, animator kultury, zajmuje się pedagogiką teatru, związana z Teatrem KTO w Krakowie., oraz jury wspierające - zaproszeni goście.

Podczas festiwalu wystapili również rodzice dzieci z grupy IV Smerfy. Zaprezentowali :"Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków". Na zakończenie były podziękowania,  wręczono wszystkim pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

• Konkurs recytatorsko-wokalny

• W piątek (5 kwietnia) dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w III Konkursie Recytatorsko-Wokalnym "5 Minuy Przedszkolaka", organizowanym przez Centrum Kultury Podgórza Klub Wróblowice w Krakowie.

W konkursie wystąpiły:

Gr. III Żabki: Malwina Białek - I miejsce

Anna Gębala

Gr. IV Smerfy: Julia Czekaj, Marcelina Kochutek, Nadia Podolecka, Łucja Trybuła,                                Wiktoria Gończowska.

Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy zaangażowli się w przygotowania do konkursu.

• Sadzenie kwiatów

• W piątek 29 marca dzieci z gr. V Motylki posadziły kwiaty i cebulki do kącika wiosennego. Pomysł bardzo spodobal sie dzieciom, doskonale wczuły sie w rolę ogrodników. Dzięki bezposredniej obserwacji będą one miały możliwość poznania cyklu rozwoju roślin, w trakcie systematycznej pielęgnacji pełnionej podczas dyżurów.

• Spotkanie z piłkarzami

• W środę 27 marca dzieci z naszego przedszkola spotkały się z piłkarzami klubu CRACOVIA, w hali sportowej CKPiR w Zielonkach.

Gr. III Żabki

• W czwartek 21 marca wszyskie przedszkolaki powitały wiosnę.

Był kolorowy przemarsz wszystkich grup nad rzekę i topienie Marzanny.

Gr. I Kotki

Gr. II Pszczółki

Gr. IV Smerfy

Gr. V Motylki

• Warsztaty Teatralne

• W dniu dzisiejszym podczas warsztatów teatralnych dzieci przygotowywały przedstawienie na podstawie wiersza D. Gellner "A tulipan śpi".

Gr. II Pszczółki

• W piątek 8 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kobiet.

Były upominki dla dziewczynek, słodki poczęstunek oraz kwiaty dla wszystkich Pań.

Gr. V MOTYLKI

• W naszym przedszkolu uroczyście świętujemy Dzień Babci i Dziadka.

Gr. I KOTKI

Grupa IV Smerfy zaprosiła swoje Babcie i Dziadziusiów do CIS w Zielonkach. Była wspólna zabawa z zaproszonym specjanym gościem: KORDIANEM, który zaśpiewał dla wszystkich swoje największe przeboje.

Gr. V MOTYLKI

• Przedszkolaki w kinie Kijów

• We wtorek 5 lutego przedszkolaki wybrały sie do Kina Kijów na przedstawienie teatralne POCAHONTAS, przygotowane przez aktorów z Katolicjiego Teatru Edukacji w Krakowie.

Bajkowa adaptacja historii o słynnej indiańskiej księżniczce rozbawiła wszystkie dzieci. Atutem przedstawienia była bogata aranżacja środków scenicznych: ciekawe kostiumy i rekwizyty, charakteryzacja, rozbudowana dekoracja oraz znakomicie dobrane zabawne dialogi. Magia, wszystkie efekty sceniczne sprawiły, że poczuliśmy się, jak w bajce…

Przedstawienie dało możliwość obcowania ze światem teatru, dostarczyło wszystkim widzom (zarówno tym małym, jak i dużym) wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy.